FAQ

Home FAQ

Najlepiej poszukiwania zacząć w placówkach edukacyjnych. Nasze wszystkie rady na ten temat zgromadziliśmy w publikacji “Poradnik: Promocja klubów Leo”.

Z tym pytaniem polecamy udać się do zarządu Leo Polska, będzie on w stanie najlepiej Ci doradzić. Ogólne wskazówki są następujące:

 1. Znajdź grupę minimum 10 osób, które chcą działać.
 2. Znajdź Klub Lions, który zdecyduje się być opiekunem waszego Leo – w tym celu zobacz listę klubów na www.lions.org.pl i wybierz klub z Twojego regionu lub napisz bezpośrednio do prezydenta Leo Polska, który pomoże znaleźć odpowiedni klub.
 3. Z danego klubu Lions musi zostać wybrana jedna osoba, która będzie opiekunem Waszego Leo.
 4. Zorganizujcie oficjalne spotkanie (minimum 10 osób), na którym wybierzcie Prezydenta Klubu, Wiceprezydenta, Sekretarza i Skarbnika. W spotkaniu tym musi uczestniczyć przedstawiciel Klubu Lions, który poprowadzi Was przez procedurę zarejestrowania klubu w Lions Clubs International.
 5. Każdy z członków nowego Klubu Leo otrzyma zestaw zawierający: pin Leo, dyplom certyfikat członka i materiały promocyjne.
 6. Zakończeniem procedury rejestracji nowego klubu jest Charter Night – oficjalna uroczystość powołania do życia nowego klubu, na którym stawią się w którym uczestniczyć będą wszyscy członkowie nowego Leo, przedstawiciele opiekującego się klubu Lions, Zarząd Krajowy Leo oraz przedstawiciele Okręgu Lions 121 Polska
 7. Już tylko praca i Wasza inwencja w rozwoju nowego klubu w ramach ruchu Leo i Lions.

W Leo mogą angażować się osoby od 12 do 30 roku życia. W klubach Alfa zazwyczaj znajdziemy osoby od 12 do 18 lat, a w klubach Omega od 18 do 30 lat.

Zazwyczaj nic! Zależy to co prawda od klubu, ale w Polskich klubach nie mamy zwyczaju pobierać opłat członkowskich.

Sposobów jest kilka. Warto przeglądać ich Instagramy i Facebooki. Polecamy również aktywne raportowanie i przeglądanie strony MyLion - to tam możemy poczytać o akcjach zaraportowanych przez kluby z całego świata i się nimi zainspirować!

Najlepiej robić to poprzez wspomnianą już platformę MyLion. Na naszym dysku możecie znaleźć nagranie ze szkolenia na temat tej strony. Dowiecie się stamtąd jak jej używać i dlaczego warto to robić.

Oczywiście! Wystarczy porozmawiać z zarządami obu klubów i prosić o pomoc w dokonaniu transferu.

Nie. Kluby Leo są otwarte na wszystkich, bez żadnych ograniczeń.

Jest to osoba należąca do waszego sponsorującego klubu Lions, która Wam pomaga i doradza.

Absolutnie nie! Akcje charytatywne to rzecz jasna bardzo istotna rzecz, ale kluby Leo to nie tylko to. To również dołączenie do dużej i wspierającej społeczności, zyskanie znajomych i kontaktów na całym świecie, możliwość rozwoju umiejętności przywódczych i społecznych, wyjazdy na dofinansowywane wydarzenia zagraniczne, wspaniały punkt do CV, zaproszenia do uczestnictwa w zgromadzeniach narodowych i integracjach, a także o wiele więcej!

Masz jeszcze jakieś pytania?
Napisz do nas!

  Jak nas wesprzeć?

  Uczestnictwo w projektach
  Kluby LEO każdego miesiąca starają się przeprowadzać ciekawe projekty. Część z nich opiera się na zbiórce datków dla potrzebujących, gdzie przekazujemy 100% pieniędzy. Uczestnicząc w naszych projektach razem wspieramy potrzebujących!
  Sponsoring, darowizny, dotacje
  LEO z racji swojego wieku, to bardzo aktywni ludzie. Nasze akcje z roku na rok są coraz większe i o wyższej jakości. Wszelkie wsparcie w ramach sponsoringu, czy partnerstwa jest bardzo korzystne dla obu stron. Kluby LEO ze swojej strony promują darczyńców na stronach internetowych i profilach społecznościowych o zasięgu międzynarodowym.
  Przez członkostwo w klubie.
  Członkostwo w LEO to przede wszystkim poświęcony czas. Zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, kontaktu z najbliższym klubem LEO.