Leo w Polsce

Home Leo w Polsce

Historia

Polskie kluby Leo

Pierwszy klub Leo w Polsce został utworzony w Poznaniu w 1990 roku. Od tego czasu inicjatywa stała się relatywnie popularna również w innych miastach. Aktualnie w Polsce mamy 10 klubów z około 300 członkami.

Działalność

Akcje

Polskie kluby LEO pomagają na wiele sposobów. Jednymi z tradycyjnych akcji są wizyty mikołajkowe i wielkanocne w szpitalach i domach dziecka. Przychodzimy wtedy do dzieci z prezentami i przygotowanym programem animacji, aby przynieść im trochę uśmiechu podczas tych wyjątkowych okresów. Często również organizujemy różnego rodzaju zbiórki – karm dla schronisk, książek dla fundacji, czy też ubrań dla osób bezdomnych. W 2019 roku zaczęliśmy również organizować akcje międzynarodowe. Pierwsza z nich to LEOxEnvironment – międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a druga to LEOxDiabetes – akcja mająca na celu propagowanie wiedzy o cukrzycy i pomoc osobom chorującym na tą chorobę. Warto również wspomnieć o naszej współpracy z Lionami. Leo bardzo często pomagają w akcjach klubów sponsorujących (i nie tylko!), pracujemy wspólnie również nad istotnymi kwestiami związanymi z funkcjonowaniem Leo w Polsce.

Konwencje

Dwa razy w roku mają miejsce konwencje. Są to spotkania przedstawicieli klubów z całej Polski podczas których ma miejsce integracja, sprawozdania klubów i zarządu, głosowania i dyskusje na tematy związane z działalnością Leo Polska.

Social Media

Od 2016 roku aktywnie działamy na Facebooku i Instagramie, gdzie udostępniamy akcje polskich klubów, wiadomości od Lions International oraz prowadzimy swoje akcje.

Skocz szybko do:

Leo Club

Zarząd

W skład zarządu Leo ClPolska wchodzi Prezydent, Wiceprezydent I, Wiceprezydent II i Sekretarz. W kadencji 2021/2022 stanowiska te obejmują:

Julia Sidyk

Prezydent

Mateusz Szostek

Wiceprezydent I

Martyna Tomecka

Wiceprezydent II

Katarzyna Mańka

Sekretarz

Poprzedni prezydenci

Polskie

Kluby Leo

Przejdź na podstronę o klubach aby dowiedzieć się informacji o poszczególnym klubie. Znajdziesz tam dane kontaktowe, miejsce zgromadzenia, datę powstania, działalność oraz aktualny zarząd klubu.

Dowiedz się więcej